Csalánkiütés és Medrol

Orvos válaszol rovat
Tisztelt Doktor!

Csalánkiütésem volt. Kórházban voltam 9 napig. Júl. 29-én engedtek haza. Ekkor a zárójelentésben írta az ottani doktornő, hogy medrolt és cetirizint kell szednem! Medrolból egy hétig reggel 16 mg, (4x4mg tablettát) majd a hét elteltével az adagot felére kellett csökkenteni. Cetirizinből este 1 tabletta.Aug 5-én vissza kellett mennem kontrollra, ekkor az újabb jelentésben az állt, hogy egy hétig már csak 4 mg medrol kell reggelente. Este cetirizin.Félre érthettem valamit, mert úgy tudtam hogy a következő kontrollig vagyis szept. 6-ig szedni kell a medrolt.Egészen máig vagyis aug. 17-ig nem 4 hanem tévedésből 8 mg medrolt szedtem.Az lenne a kérdésem hogy nem lesz ebből semmi gond hogy több ideig szedtem a medrolt, és picit több adagot? Esetleg nem baj ha hirtelen abbahagyom a szedését, mert olvastam hogy a medrolt fokozatosan csökkentve kell abbahagyni. Esetleg van valami "gyógyszer" ami a sok más gyógyszer után úgymond takarít a szervezetben mint pl. a normaflore?
2011. 08. 17. | 16:59

Kedves Kérdező!

Jól tudja, a Medrolt fokozatosan le kell építeni, a dózis hirtelen csökkenése a tünetek fellángolását okozhatja. Menjen vissza a kezelőorvoshoz, mondja el, hogy pontosan hogyan szedte a Medrolt, a tünetei ismeretében lehet a szteroiddózist leépíteni, ez online tanácsadással nem megoldható.

Orvosszakértő 2011. 08. 18. | 09:22
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close