Vastabletta

Orvos válaszol rovat
Tisztelt Doktor!

Szeretném megkérdezni, hogy a vas tabletta okoz e gyógyszer allergiát és hőemelkedést.Köhögtem fűrészüzemben dolgozom, finom por száll, belélegzem,labort csináltatott a doktor úr, vashiányos vérszegény és valami gyulladást állapított meg. Adott vastablettát, és köhögésre suspenzio terpentinit.A második gyógyszer bevétele után estére mert napi egy szem 38,5 lett a hőemelkedésem és a felső testem hátam karom ,mellem hólyagos 2-3 cm kiütéses lett, Kaptam injekciót, halványodott, gyógyszert abbahagyatták, a vasat, két nap múlva újra kiütés, újra injekció, azóta 7. nap 3 napja iszom a calcimusc injekciót este reggel, és a claritine tablettát de nem akar elmúlni. Mit tegyek.Összesen 2 szem vastablettát ettem meg.
hőemelkedésem is van 37,5 a mai napig is.
2011. 07. 17. | 22:33

Kedves Kérdező!
A vas tabletta, bár ritkán, okozhat allergiás megbetegedést. Javaslom az allergia elleni gyógyszer továbbszedését, esetleg a Claritine adagjának emelését vagy lecserélését másra tüneteinek megszűntéig. Allergiájának hátterében munkahelyi ártalom vagy egyéb ok is lehet. Így virágzó növény, újfajta élelmiszer, kozmetikum stb. Ennek kiderítésére a későbbiekben allergiavizsgálat szóba jön. Az alkalmazott vastablettát többé ne szedje.

Orvosszakértő 2011. 07. 20. | 17:18
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close